Iš pradžių sugalvotas kaip psichoanalitinis terminas, „libido“ yra puikus žodis, apibūdinantis jūsų lytinį potraukį. Senstant jis linkęs silpti laikui bėgant ir dėl įvairių priežasčių. Nors genetiniai veiksniai gali turėti įtakos, taip pat gyvenimo būdo pasirinkimas, pagrindinės sveikatos būklės ir net nerimo lygis. Tuo tarpu jūs galbūt netenkate vienos iš maloniausių ir sveikiausių gyvenime veiklų: sekso. Vien dėl šios priežasties turėtumėte sužinoti tikslias žemo vyrų lytinio potraukio priežastis.
Pirma ir svarbiausia: tu ne vienintelis. Naujausi epidemiologiniai tyrimai parodė, kad mažas lytinis potraukis ir tokios būklės kaip erekcijos disfunkcija (ED) turi įtakos daugeliui suaugusių vyrų. Ir mes kalbame ne tik apie vyresnius nei 50 metų vyrus. Tiesą sakant, vienas tyrimas parodė, kad net 25% vyrų iki 40 metų patyrė ED simptomus.
Nors milijonai vyrų kenčia nuo susilpnėjusio lytinio potraukio, tik dalis tų vyrų ką nors daro dėl to. Jei imsitės iniciatyvaus požiūrio, atrasite daugybę periferinių privalumų. Ieškodami pagrindinių žemo lytinio potraukio priežasčių, jūs neabejotinai tiriate savo vidinį kūną ir gyvenimo būdo pasirinkimą. Dėl to galite atlikti reikiamus pakeitimus, kad pagerintumėte savo seksualinį gyvenimą ir bendrą gyvenimo būdą.
Prieš pasinerdami į žemo libido priežastis, leiskite mums pabrėžti seksualinės veiklos svarbą. Nors ir smagus ir malonus, aktyvus seksualinis gyvenimas taip pat skatina endorfinų ir antikūnų gamybą organizme, kurie abu yra gyvybiškai svarbūs jūsų sveikatai. Vadinkite tai geriausia dienos naujiena, tačiau seksas jums iš tikrųjų naudingas, kai juo užsiimate saikingai ir su žmogumi, kuriuo pasitikite.
- Hormonų disbalansas: Sumažėjęs testosterono lygis gali turėti įtakos seksualiniam potraukiui ir vyriškam seksualiniam veikimui.
- Stresas ir depresija: Emocinės būklės, tokiomis kaip nuolatinis stresas, depresija, nerimas ir psichologiniai veiksniai, gali sutrikdyti seksualinį potraukį.
- Narkotikai ir vaistai: Kai kurie vaistai ir narkotikai, įskaitant antidepresantus, antipsichotikus ir tam tikrus kraujospūdžio reguliavimo vaistus, gali turėti šalutinį poveikį libido.
- Alkoholis ir narkotikai: Didelis alkoholio ar narkotikų vartojimas gali sumažinti seksualinį potraukį ir vyrišką seksualinį funkciją.
- Amžius: Natūralus hormonų lygio pokytis, susijęs su amžiumi, gali prisidėti prie žemo libido, ypač po 40 metų.
- Nutukimas ir nepakankama fizinė veikla: Blogas gyvenimo būdas, mitybos nesąmoningumas ir per mažas fizinis aktyvumas gali neigiamai paveikti seksualinį potraukį.
- Lėtinės ligos ir sveikatos problemos: Tam tikros lėtinės ligos, tokiomis kaip diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, bei inkstų sutrikimai, gali turėti įtakos seksualiniam potraukiui ir funkcijai.
- Nėštumas ir vaikų gimimas: Vyrams gali sumažėti libido dėl partnerės nėštumo ir vaiko gimimo proceso.
- Nesklandumai ar nepasitenkinimas santykiuose: Blogi santykiai, konfliktai ir nesklandumai su partneriu(-e) gali paveikti seksualinį potraukį.
- Seksualinių patirčių trūkumas: Naujos seksualinės patirtys, neteisinga informacija apie seksualinį elgesį ar praeities negatyvios patirtys gali turėti įtakos libido.